Banner
Sportlotteriet


Välj säsong:
Seriespelsrankingen 2021/2022
Plac. Namn Klubb Rankingsnitt Antal serieresultat Totalpoäng
1(-) Kent Sundahl Carlskrona 213,00 7 1491
2(-) Tobias Gneupel Sibbamåla 200,65 17 3411
3(-) Jean Fredriksson Väre Balders Hsk 197,38 8 1579
4(-) Matz Karlsson Korpen Åseda 187,64 11 2064
5(-) Sandra Widlund Växjö Hsk 178,40 15 2676
6(-) Sandor Bodi Växjö Hsk 177,09 11 1948
7(-) Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 175,67 3 527
8(-) Göran Mårtensson Jämjö Hsk 171,33 3 514
9(-) Hathaichonlanee Phaengphui Växjö Hsk 170,33 9 1533
10(-) Kristian Jältsäter Vaxholm Hsk 167,00 3 501
11(-) Gert Karlsson Korpen Åseda 164,00 10 1640
12(-) Anitha Fabbeke Dynapac 161,00 2 322
13(-) Malira Eriksson Balders Hsk 159,50 6 957
14(-) Ingvar Eriksson Carlskrona 158,15 13 2056
15(-) Leo Andersson Carlskrona 153,08 13 1990
16(-) Mathias Karlberg Jämjö Hsk 149,60 5 748
17(-) Peter Olsson Dynapac 148,73 11 1636
18(-) Yamonlada Damnoegam Växjö Hsk 147,60 15 2214
19(-) Mattias Gneupel Sibbamåla 147,29 17 2504
20(-) Mattias Oisson Dynapac 144,71 14 2026
21(-) Armin Sisic Värends Hsk 144,67 3 434
22(-) Pascal Letter Balders Hsk 143,00 3 429
23(-) Johan Johansson Tingsryd 141,21 14 1977
24(-) Joel Sundahl Carlskrona 140,50 2 281
25(-) Lennart Karlsson Tingsryd 140,19 16 2243
26(-) Roy Dahlén Dynapac 138,40 5 692
27(-) Gilbert Pettersson Lanternan 135,93 15 2039
28(-) Olle Ottosson Dynapac 135,43 14 1896
29(-) Magnus Israelsson Sibbamåla 135,27 11 1488
30(-) Bengt Fabbeke Dynapac 133,29 7 933
31(-) Tomas Lindahl Korpen Åseda 128,20 5 641
32(-) Mikael Grönskog Sibbamåla 127,20 5 636
33(-) Fredrik Sandelius Balders Hsk 126,67 3 380
34(-) Marcus Petersson Balders Hsk 126,50 10 1265
35(-) Julia Anjou Balders Hsk 125,60 5 628
36(-) Inge Skoglöw Jämjö Hsk 125,00 6 750
36(-) Sandra Rydell Värends Hsk 125,00 5 625
36(-) Sebastian Israelsson Sibbamåla 125,00 5 625
39(-) Berndt Petersson Lanternan 121,83 18 2193
40(-) Emil Nilsson Balders Hsk 121,20 5 606
41(-) Dan Madayang Korpen Åseda 119,83 6 719
42(-) Leif Danielsson Korpen Nybro 119,82 11 1318
43(-) Hernan Hernandez Jämjö Hsk 119,33 3 358
44(-) Lars-Erik Ottosson Lanternan 117,25 16 1876
44(-) Ronny Lundberg Lanternan 117,25 4 469
46(-) Jonny Åberg Balders Hsk 116,17 6 697
47(-) Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd 115,19 16 1843
48(-) Hans Johansson Tingsryd 114,80 15 1722
49(-) Martin Anjou Balders Hsk 114,36 11 1258
50(-) Mathias Zetterlund Vaxholm Hsk 112,67 3 338
51(-) Kjell Åkesson Lanternan 111,89 9 1007
52(-) Christian Balsiger Värends Hsk 111,67 3 335
53(-) Erik Smiding Vaxholm Hsk 111,00 6 666
54(-) Björn Landberg Vaxholm Hsk 109,50 6 657
55(-) Robert Johansson Tingsryd 109,17 6 655
56(-) Sune Olsson Korpen Nybro 108,67 9 978
57(-) Irene Petersson Lanternan 107,67 3 323
58(-) Anton Alexandersson Sibbamåla 106,00 11 1166
59(-) Janne Pettersson Balders Hsk 105,88 8 847
60(-) Christina Holmberg Tingsryd 105,40 5 527
61(-) Dan Hallstan Växjö Hsk 104,83 6 629
62 ((-)) Göran Olofsson Korpen Nybro 103,77 13 1349
63 ((-)) Leif Sundahl Carlskrona 103,55 11 1139
64 ((-)) Christoffer Cederholm Tingsryd 102,67 3 308
65 ((-)) Roland Andreasson Lanternan 101,67 3 305
66 ((-)) Nathalie Sundahl Carlskrona 101,20 5 506
67 ((-)) Christer Lööv Värends Hsk 100,33 3 301
67 ((-)) Martin Antic Värends Hsk 100,33 3 301
69 ((-)) Thomas Dahl Växjö Hsk 99,67 6 598
70 ((-)) Ann-Marie Larsson Tingsryd 97,50 6 585
71 ((-)) Stefan Olofsson Korpen Nybro 96,56 9 869
72 ((-)) Ulrika Rydell Värends Hsk 96,44 9 868
73 ((-)) Clara Larsson Värends Hsk 96,00 7 672
74 ((-)) Lars Johannesson Jämjö Hsk 95,60 5 478
75 ((-)) Astrid Martinez Jämjö Hsk 92,67 3 278
76 ((-)) Ingegerd Pettersson Lanternan 91,71 7 642
77 ((-)) Lasse Brincner Värends Hsk 90,20 5 451
78 ((-)) Åke Bergkvist Tingsryd 90,00 11 990
79 ((-)) Janne Johansson Tingsryd 89,25 4 357
80 ((-)) Jarita Fredriksson Väre Balders Hsk 88,20 5 441
81 ((-)) Tommy Svensson Värends Hsk 85,00 3 255
82 ((-)) Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 82,00 5 410
83 ((-)) Micael Carlsson Värends Hsk 81,67 6 490
84 ((-)) Thomas Marklund Värends Hsk 77,80 5 389
85 ((-)) Thorbjörn Svennberg Balders Hsk 77,20 5 386
86 ((-)) Hanna Karlberg Jämjö Hsk 77,00 3 231
87 ((-)) Alf Svensson Korpen Åseda 76,71 7 537
88 ((-)) Lisbeth Blihd Lanternan 76,25 4 305
89 ((-)) Andreas Gundersen Vaxholm Hsk 75,67 3 227
90 ((-)) Julia Eriksson Balders Hsk 73,88 8 591
91 ((-)) Torgny Rågfeldt Balders Hsk 71,50 2 143
92 ((-)) Jan Petersson Lanternan 71,00 5 355
93 ((-)) Christoffer Lovén Balders Hsk 69,67 3 209
94 ((-)) Arne Blidh Lanternan 60,89 9 548
95 ((-)) Bo Petersson Korpen Nybro 60,25 4 241
96 ((-)) Malin Löwberg Balders Hsk 57,63 8 461
97 ((-)) Gunnar Lundbeck Tingsryd 50,20 5 251
98 ((-)) Roland Sjöstrand Tingsryd 48,75 8 390
99 ((-)) Nisse Hansson Korpen Nybro 44,00 8 352
100 ((-)) Albin Rydell Värends Hsk 42,50 2 85
Uppdaterad 2021-11-30


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2021
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se