Banner
Sportlotteriet

Division 1
Plac Namn Sp. M 3p 2p 1p 0p Matchkvot +/- Poäng
1 Växjö Hsk 1 6 5 1 0 0 36:15 21 17
2 Korpen Åseda 4 3 1 0 0 24:10 14 11
3 Dynapac Hsc 5 3 1 0 1 26:18 8 11
4 Sibbamåla 6 2 1 1 2 31:25 6 9
5 Carlskrona Hsc 5 1 1 1 2 20:23 -3 6
6 Tingsryd Hsc 1 6 1 0 3 2 26:32 -6 6
7 Lanternan 1 6 2 0 0 4 20:30 -10 6
8 Korpen Nybro 6 0 0 0 6 6:36 -30 0

MatchNR: Omgång Datum Arrangör Kl. Bana Hemmalag Bortalag
01 Omg 1 02-okt Tingsryd 10:00 1 Växjö Hsk 1 Korpen Nybro 6-2
02 10:00 2 Tingsryd Hsc 1 Korpen Åseda 3-6
03 12:00 1 Korpen Nybro Korpen Åseda 1-6
04 12:00 2 Växjö Hsk 1 Tingsryd Hsc 1 6-5
05 02-okt Blekinge 10:00 1 Carlskrona Hsc Sibbamåla 5-6
06 10:00 2 Lanternan 1 Dynapac Hsc 3-6
07 12:00 1 Dynapac Hsc Carlskrona Hsc 6-3
08 12:00 2 Lanternan 1 Sibbamåla 6-4
19 Omg 2 30-okt Karlskrona 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Dynapac Hsc 5-6
20 10:00 2 Lanternan 1 Korpen Åseda 1-6
21 10:00 3 Carlskrona Hsc Växjö Hsk 1 0-6
22 10:00 4 Sibbamåla Korpen Nybro 6-0
23 12:00 1 Lanternan 1 Korpen Nybro 6-2
24 12:00 2 Dynapac Hsc Växjö Hsk 1 2-6
25 12:00 3 Sibbamåla Korpen Åseda 5-6
26 12:00 4 Carlskrona Hsc Tingsryd Hsc 1 6-5
37 Omg 3-4 27-nov Blekinge 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Lanternan 1 6-2
38 10:00 2 Dynapac Hsc Korpen Nybro 6-1
39 10:00 3 Växjö Hsk 1 Sibbamåla 6-4
40 xx-dec 10:00 4 Korpen Åseda Carlskrona Hsc
41 xx-dec 12:00 1 Dynapac Hsc Korpen Åseda
42 12:00 2 Tingsryd Hsc 1 Sibbamåla 2-6
43 12:00 3 Korpen Nybro Carlskrona Hsc 0-6
44 12:00 4 Växjö Hsk 1 Lanternan 1 6-2
65 Omg 5-6 22-jan Åseda 10:00 1 Korpen Åseda Växjö Hsk 1
66 10:00 2 Korpen Nybro Tingsryd Hsc 1
67 12:00 1 Korpen Nybro Växjö Hsk 1
68 12:00 2 Korpen Åseda Tingsryd Hsc 1
69 22-jan Blekinge 10:00 1 Sibbamåla Dynapac Hsc
70 10:00 2 Carlskrona Hsc Lanternan 1
71 12:00 1 Sibbamåla Carlskrona Hsc
72 12:00 2 Dynapac Hsc Lanternan 1
91 Omg 7 19-feb Tingsryd 10:00 1 Korpen Åseda Korpen Nybro
92 10:00 2 Tingsryd Hsc 1 Växjö Hsk 1
93 12:00 1 Växjö Hsk 1 Korpen Åseda
94 12:00 2 Tingsryd Hsc 1 Korpen Nybro
95 19-feb Blekinge 10:00 1 Carlskrona Hsc Dynapac Hsc
96 10:00 2 Sibbamåla Lanternan 1
97 12:00 1 Lanternan 1 Carlskrona Hsc
98 12:00 2 Dynapac Hsc Sibbamåla
109 Omg 8 12-mar Nybro 10:00 1 Lanternan 1 Tingsryd Hsc 1
110 10:00 2 Korpen Nybro Dynapac Hsc
111 10:00 3 Sibbamåla Växjö Hsk 1
112 10:00 4 Carlskrona Hsc Korpen Åseda
113 12:00 1 Korpen Åseda Dynapac Hsc
114 12:00 2 Sibbamåla Tingsryd Hsc 1
115 12:00 3 Carlskrona Hsc Korpen Nybro
116 12:00 4 Lanternan 1 Växjö Hsk 1
127 Omg 9 02-apr Blekinge 10:00 1 Dynapac Hsc Tingsryd Hsc 1
128 10:00 2 Korpen Åseda Lanternan 1
129 10:00 3 Växjö Hsk 1 Carlskrona Hsc
130 10:00 4 Korpen Nybro Sibbamåla
131 12:00 1 Korpen Nybro Lanternan 1
132 12:00 2 Växjö Hsk 1 Dynapac Hsc
133 12:00 3 Korpen Åseda Sibbamåla
134 12:00 4 Tingsryd Hsc 1 Carlskrona Hsc

OBS!
Arrangör skickar in matchresultat via SMS eller e-post till Tomas Lindahl direkt efter avslutade matcher 
Tel. 0734-004693 eller tomas.lindahl@svhkf.se skriv matchnummer enligt spelprogram följt av resultatet i matchen.
Matchprotokollet skickas till Gert Karlsson via e-post:  gert.karlsson@svhkf.se 
för uppdatering av rankingtabell.


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2021
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se