Banner
Sportlotteriet


Regler? Poängfördelning?
Klass 4 2017/2018
Plac. Namn Klubb Poäng
1 Marcus Karlsson Jämjö Hsk 51 x 4 4 10 x 5 9 5 7 7 x x x
2 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 45,5 8 8 5,5 12 x 3 x 4 5 x x x x
3 Bernt Olsson Jämjö Hsk 42 4 5 12 6 x 5 x 2 3 5 x x x
4 Dan Madayang Korpen Åseda 41 x x x x x 7 8 8 9 9 x x x
5 Kerstin Svensson Växjö Hsk 35 6 4 4 5 7 2 1 3 2 1 x x x
6 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 34 2 9 5 4 x 8 x 2 0 4 x x x
7 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 27 4 7 5 5 x x x 3 x 3 x x x
8 Alexander Lundqvist Alvesta HSK 23 x x x x x 9 x 9 x 5 x x x
9 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 20,5 2,5 0 0 4 x 1 5 0 4 4 x x x
10 Stefan Olofsson Korpen Nybro 19 x x x 3 x x x 7 1 8 x x x
11 Stephan Gervide Korpen Nybro 18 x x 10 4 x x x 4 x x x x x
12 Armin Sisic Värends HSK 17 9 x x x x x x x 8 x x x x
13 Anders Karlsson Värends HSK 17 3 0 0 0 4 x 7 3 x x x x x
14 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 17 x 2 6 3 x 0 4 1 0 1 x x x
15 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 16,5 x 2 3 2 x 1,5 3 1 0 4 x x x
16 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 15,5 x 1 5,5 3 x 1 2 x x 3 x x x
17 Elin Olsson Dynapac 15 x 3 3 5 x 3 x x 1 x x x x
18 Louise Tollstam Dynapac 14,5 x 5 3 4 x 1,5 x x 1 x x x x
19 Nathalie Sundahl Carlskrona Hsc 14 0 3 0 6 x 0 0 0 2 3 x x x
20 Ann-Marie Larsson Tingsryds HSC 13 6 x x 2 x x 4 0 x 1 x x x
21 Roland Sjöstrand HSK Tingzås 13 1 0 0 0 4 0 1 0 4 3 x x x
22 Alf Johansson Värends HSK 13 3 0 2 2 x x 3 x x 3 x x x
23 Ulrika Strandahl Växjö Hsk 11 1 2 x 0 x 0 3 x 0 5 x x x
24 Richard Holgersson Sketnabäck 10 x x 2 8 x x x x x x x x x
25 Åke Bergqvist Tingsryds HSC 9,5 5 x x 2 x x 0 0,5 x 2 x x x
26 Magnus Stenberg HSK Tingzås 9 x x x x 9 x x x x x x x x
27 Maria Andersson Team Småland Hsk 9 x x 2 0 x 5 x 0 x 2 x x x
28 Anna Stenberg HSK Tingzås 8 x x x x 8 x x x x x x x x
29 Martin Björklund Sketnabäck 8 x x 8 x x x x x x x x x x
30 Mathias Karlberg Jämjö Hsk 8 x x x x x 5 x 3 x x x x x
31 Mimmi Hansson Korpen Nybro 8 x 3 2 3 x x x x x x x x x
32 Bo Trulsson Korpen Åseda 7 x x x x x x 5 2 x x x x x
33 Jim Rådström Jämjö Hsk 7 x x x x x 3 x x 3 1 x x x
34 Gunnar Lundbeck Tingsryds HSC 6 1 0 x x x x 1 2 x 2 x x x
35 Ivar Lindstedt Cementa IF 5 x x x x 5 x x x x x x x x
35 Ola Holgersson Holmsjö Youngster 5 x x x x 5 x x x x x x x x
37 Towe Danielsson Korpen Nybro 5 x x x x x x x 5 x x x x x
38 Anders Alriksson Dynapac 5 x x x x x 5 x x x x x x x
39 Robert Lermalm Jämjö Hsk 5 x x x x x x x x 5 x x x x
40 Martin Antic Värends HSK 4,5 2 2 0 0 x x 0 0,5 x x x x x
41 Bill Bergman Boge Sels 4 x x x x 4 x x x x x x x x
42 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 4 x x 4 0 x 0 x x x x x x x
43 Robert Sjöberg Sketnabäck 4 x x 4 0 x x x x x x x x x
44 Roy Johansson Lanternan 4 x 4 x x x x x x x x x x x
45 Ronnie Pettersson Växjö Hsk 4 4 x x x x x 0 x x x x x x
46 Kjell Rydh Korpen Nybro 4 x x x x x x x 4 x x x x x
47 Krister Nygren Korpen Åseda 4 x x x x x x 4 x x x x x x
48 Lars-Erik Gren Team Småland Hsk 4 0 x x x x 0 x x x 4 x x x
49 Kjell Åkesson Lanternan 4 x 3 0 0 x 1 x x x x x x x
50 Rolf Johannesson Värends HSK 4 3 x x x x x x x x 1 x x x
51 Mikael Karlsson HSK Tingzås 3,5 2,5 x x x x x x 0 x 1 x x x
52 Per-Åke Söderberg Cementa IF 3 x x x x 3 x x x x x x x x
52 Klas-Åke Lindström HSK Tingzås 3 x x x x 3 x x x x x x x x
52 Sanne Bergman Boge Sels 3 x x x x 3 x x x x x x x x
52 John Norrby Team Vitviken 3 x x x x 3 x x x x x x x x
56 Andreas Holmberg Jämjö Hsk 3 x x 3 x x x x x x x x x x
57 Eva Åkesson Lanternan 3 x x x 0 x 3 x x x x x x x
58 Jerry Viksten Korpen Åseda 3 x x x x x x 3 x x x x x x
59 Göran Brincner Värends HSK 2 x x x x 2 x x x x x x x x
59 Lovisa Marlowe Team Vitviken 2 x x x x 2 x x x x x x x x
59 Rebecka Hulten Holmsjö Youngster 2 x x x x 2 x x x x x x x x
59 Anne-Lie Laholm Laholm 2 x x x x 2 x x x x x x x x
63 Andreas Collin HSK Tingzås 2 2 x x x x x x x x x x x x
64 Lisbeth Blidh Lanternan 2 x x x x x 2 x x x x x x x
65 Hannah Karlberg Jämjö Hsk 2 x x x x x 2 x 0 0 x x x x
66 Arne Nygren Korpen Åseda 2 x x x x x x 2 x x x x x x
66 Bertil Westergren Växjö Hsk 2 x x x x x x 2 x x x x x x
66 Johan Karlsson Korpen Åseda 2 x x x x x x 2 x x x x x x
69 Oscar Stener Alvesta HSK 2 x x x x x x x 0 x 2 x x x
70 Jonathan Rådström Jämjö Hsk 2 x x x x x x x x x 2 x x x
71 Inga Skoglöv Jämjö Hsk 2 x 1 x x x x x 1 x x x x x
72 Solveig Brincner Värends HSK 1 0 x 0 0 1 x x x x x x x x
73 Bert-Åke Sandelius Boge Sels 1 x x x x 1 x x x x x x x x
73 Jörgen Laholm Laholm 1 x x x x 1 x x x x x x x x
75 Iréne Petersson Lanternan 1 x 1 x x x x x x x x x x x
75 Ulrik Hofer Lanternan 1 x 1 x x x x x x x x x x x
77 Emil Pettersson Lanternan 1 1 x x x x x x x x x x x x
78 Ingegärd Holmqvist Lanternan 1 x x x 0 x x 1 x x x x x x
79 Kerstin Magnusson Växjö Hsk 1 x x x x x x x x 1 0 x x x
80 Jonas Klarström Team Småland Hsk 1 x x 0 0 x 0 x 0 x 1 x x x
81 Susanne Andersson Team Småland Hsk 1 0 x x x x 0 x x x 1 x x x
82 Neo Rådström Sibbamåla IF 1 x x x x x x x x x 1 x x x
82 Tommy Svensson Värends HSK 1 x x x x x x x x x 1 x x x
84 Johanna Olausson Holmsjö Youngster 0,5 x x x x 0,5 x x x x x x x x
84 Jan Näslund Team Vitviken 0,5 x x x x 0,5 x x x x x x x x
86 Allan Persson Tingsryds HSC 0 x x x x x x x x x 0 x x x
86 Henry Johansson Korpen Åseda 0 x x x x x x 0 x x x x x x
86 Karin Gullbrand Tingsryds HSC 0 x x x x x x x 0 0 0 x x x
86 Rikard Åberg Alvesta HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x
86 Ida Johansson Jämjö Hsk 0 x x x x x 0 x x x x x x x
86 Idah Strandberg Jämjö Hsk 0 x x x x x 0 x x 0 0 x x x
86 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 0 x x x x x 0 x x 0 x x x x
86 Elin Edlund Dynapac 0 x x x x x 0 x x x x x x x
86 Gunnar Norrby Team Vitviken 0 x x x x 0 x x x x x x x x
86 Ewa Sandelius Boge Sels 0 x x x x 0 x x x x x x x x
86 Sofie Laholm Laholm 0 x x x x 0 x x x x x x x x
86 Johannes Engkvist Alvesta HSK 0 x x 0 0 0 x x x x x x x x
86 Morgan Atle Dynapac 0 x 0 x x x x x x x x x x x
86 Börje Carlsson Korpen Åseda 0 x 0 x x x x x x x x x x x
86 Arne Blihd Lanternan 0 x 0 x x x 0 x x x x x x x
86 Per Blihd Niklassons Glas 0 x 0 x x x x x x x x x x x
86 Mikaela Haraldsson Niklassons Glas 0 x 0 x x x x x x x x x x x
86 Hans Johansson Korpen Nybro 0 0 0 0 0 x x 0 0 x 0 x x x
86 Gunnel Karlsson HSK Tingzås 0 0 x x x x x x x x x x x x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se