Banner
Sponsor: Sportlotteriet


Regler? Poängfördelning?
Slutställning Klass 3 2021/2022
Plac. Namn Klubb Poäng J
ä
m
j
ö

O
p
e
n
R
o
s
l
a
g
e
n

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

O
p
e
n
S
i
b
b
a
m
å
l
a

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

I
n
d
o
o
r

C
u
p
1 Kristian Jältsäter Vaxholm Hsk 81 - - 6 20 13 15 - x x x x 15 12 x -
2 Gilbert Pettersson Lanternan 81 - - x x x x - 11 15 11 15 x 16 13 -
3 Björn Landberg Vaxholm Hsk 79 - - 6 16 15 13 - x x x x 11 18 x -
4 Stefan Olofsson Korpen Nybro 67 - - 6 6 x x - 7 9 13 9 x 6 11 -
5 Lars-Erik Ottosson Lanternan 65 - - 14 7 x x - 4 7 4 11 x 12 6 -
6 Magnus Israelsson Sibbamåla IF 62 - - 9 10 x x - x x 15 13 x 14 1 -
7 Pascal Letter Balders Hsk 52 - - 6 18 11 11 - x x x x x 6 x -
8 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 51 - - 18 6 x x - 9 5 x x x 6 7 -
8 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 51 - - 6 6 x x - 1 13 1 3 x 6 15 -
10 Elin Olsson Dynapac 40 - - 20 14 x x - 3 1 1 1 x x x -
11 Louise Tollstam Dynapac 37 - - 12 6 x x - x x 6 6 x 7 x -
11 Kerstin Svensson Växjö Hsk 37 - - 16 6 x x - 1 1 1 1 x 6 5 -
13 Bengt Fabbeke Dynapac 36 - - 6 0 x x - 0 7 1 7 x 6 9 -
14 Bernt Olsson Jämjö Hsk 35 - - 6 6 x x - 15 1 0 x x 6 1 -
15 Alf Svensson Korpen Åseda 32 - - 7 14 x x - 1 0 5 5 x 0 0 -
15 Clara Larsson Värends HSK 32 - - 6 9 x x - 2 1 7 4 x x 3 -
17 Leif Sundahl Carlskrona HSC 30 - - 6 x x x - 6 11 1 0 0 6 0 -
18 Sune Olsson Korpen Nybro 26 - - 6 11 x x - 1 1 x x x 7 x -
18 Åke Bergqvist Tingsryds HSC 26 - - 8 6 x x - x 0 x x x 8 4 -
20 Anton Alexandersson Sibbamåla IF 25 - - 10 6 x x - x x 9 x x x x -
21 Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 23 - - x x x x - x x x x 13 10 x -
22 Janne Johansson Tingsryds HSC 21 - - x x x x - 13 4 4 x x x x -
23 Mathias Karlberg Jämjö Hsk 20 - - x x x x - x x x x x 20 x -
24 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 19 - - 11 8 x x - x x x x x x x -
25 Lukas Bern Dynapac 15 - - x 6 x x - 5 3 1 0 x x x -
26 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 11 - - 6 0 x x - 1 0 1 2 x x 1 -
27 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 10 - - x x x x - x x 0 0 x 9 1 -
28 Bela Bodi Växjö HSK 9 - - 0 0 0 0 - 0 x 2 x x 6 1 -
29 Hernan Hernandez Jämjö Hsk 8 - - 0 6 x x - x 2 0 x x x x -
29 Ingegerd Pettersson Lanternan 8 - - 6 0 x x - 1 x 0 1 x 0 x -
31 Jan Petersson Lanternan 6 - - 0 6 x x - x x x x x x x -
31 Maria Andersson Team Småland Hsk 6 - - 0 6 x x - 0 0 x x x 0 0 -
33 Thomas Dahl Växjö HSK 2 - - 0 0 x x - 0 0 1 1 x 0 0 -
33 Günther Iraschko Växjö Hsk 2 - - x x x x - x x x x x x 2 -
35 Christer Brincner Värends HSK 1 - - x 0 x x - x x x x x x 1 -
36 Peter Edlund Dynapac 0 - - x x x x - x x x x x 0 x -
36 Stefan Tollstam Dynapac 0 - - x x x x - x x x x x x x -
36 Christer Blomgren Lanternan 0 - - x x x x - x x x x x x x -
36 Marcus Karlsson Jämjö Hsk 0 - - x x x x - x x x x x x x -
36 Fredrik Sandelius Balders Hsk 0 - - x x x x - x x x x x x x -


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2022
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se