Banner
Sportlotteriet


Välj säsong:
Seriespelsrankingen 2019/2020
Plac. Namn Klubb Rankingsnitt Antal serieresultat Totalpoäng
1(1) Tobias Gneupel Sibbamåla 236,30 23 5435
2(2) Kent Sundahl Carlskrona 221,82 28 6211
3(3) Joel Sundahl Carlskrona 181,75 24 4362
4(4) Sandor Bodi Växjö Hsk 180,97 29 5248
5(5) Ingvar Eriksson Carlskrona 180,23 31 5587
6(6) Johan Johansson Tingsryd 178,79 34 6079
7(7) Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 177,61 31 5506
8(8) Sandra Widlund Växjö Hsk 177,26 23 4077
9(9) Leo Andersson Carlskrona 175,69 16 2811
10(10) Matz Karlsson Korpen Åseda 169,68 31 5260
11(11) Armin Sisic Värends Hsk 167,78 18 3020
12(12) Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd 166,93 30 5008
13(13) Olle Ottosson Dynapac 162,13 31 5026
14(14) Gert Karlsson Korpen Åseda 158,80 25 3970
15(15) Mattias Gneupel Sibbamåla 158,38 32 5068
16(16) Lennart Karlsson Tingsryd 152,53 32 4881
17(17) Jom Jem Växjö Hsk 149,90 20 2998
18(18) Mathias Karlberg Jämjö Hsk 145,38 24 3489
19(19) Anita Fabbeke Dynapac 143,14 21 3006
20(20) Yamolada Damnoegam Växjö Hsk 141,75 20 2835
21(21) Magnus Israelsson Sibbamåla 141,46 26 3678
22(22) Björn Landberg Vaxholm Hsk 140,21 38 5328
23(23) Dan Madayang Korpen Åseda 136,80 5 684
24(24) Peter Olsson Dynapac 135,39 28 3791
25(25) Janne Johansson Tingsryd 134,62 26 3500
26(26) Göran Olofsson Korpen Nybro 133,90 29 3883
27(27) Sune Olsson Korpen Nybro 132,88 16 2126
28(28) Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 130,03 35 4551
29(29) Stefan Olofsson Korpen Nybro 128,21 24 3077
30(30) Leif Danielsson Korpen Nybro 127,25 12 1527
31(31) Inge Skoglöw Jämjö Hsk 125,67 15 1885
32(32) Hans Johansson Tingsryd 125,62 21 2638
33(33) Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 125,31 36 4511
34(34) Marianne Karlsson Jämjö Hsk 125,20 35 4382
35(35) Bengt Andersson Växjö Hsk 124,96 26 3249
36(36) Martin Silvén Vaxholm Hsk 124,60 5 623
37(37) Fredrik Lundin Lanternan 124,00 4 496
38(38) Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 123,32 31 3823
39(43) Christer Lööv Värends Hsk 122,52 23 2818
40(39) Dan Hallstan Växjö Hsk 121,97 30 3659
41(40) Göran Mårtensson Jämjö Hsk 121,47 15 1822
42(41) Gilbert Pettersson Lanternan 121,36 14 1699
43(42) Carina Gneupel Sibbamåla 121,20 15 1818
44(44) Berndt Petersson Lanternan 120,36 25 3009
45(46) Nathalie Sundahl Carlskrona 119,11 9 1072
46(47) Christian Balsiger Värends Hsk 118,71 28 3324
47(48) Ingegerd Pettersson Lanternan 118,20 30 3546
48(49) Emil Rehn Korpen Åseda 118,09 11 1299
49(50) Thomas Diedrichs Vaxholm Hsk 118,00 5 590
49(50) Christoffer Cederholm Tingsryd 118,00 12 1416
51(52) Maire Johansson Växjö Hsk 116,40 20 2328
52(53) Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 115,33 12 1384
53(54) Roy Dahlén Dynapac 115,25 16 1844
54(45) Lasse Brincner Värends Hsk 113,31 26 2946
55(55) Bengt Fabbeke Dynapac 112,73 11 1240
56(56) Björn Hansson Vaxholm Hsk 112,50 4 450
57(57) Jan Petersson Lanternan 112,13 31 3476
58(58) Pascal Letter Vaxholm Hsk 111,40 5 557
59(59) Bela Bodi Växjö Hsk 111,31 13 1447
60(60) Kjell Åkesson Lanternan 109,76 17 1866
61(61) Christer Blomgren Lanternan 109,58 33 3616
62 (62) Bo Petersson Korpen Nybro 108,53 17 1845
63 (63) Bernt Olsson Jämjö Hsk 107,55 31 3334
64 (64) Mikael Grönskog Sibbamåla 106,78 9 961
65 (65) Marcus Karlsson Jämjö Hsk 106,47 32 3407
66 (66) Kristian Jältsäter Vaxholm Hsk 106,24 34 3612
67 (67) Lukas Bern Dynapac 105,40 5 527
68 (68) Sebastian Israelsson Sibbamåla 104,43 14 1462
69 (69) Leif Sundahl Carlskrona 104,20 10 1042
70 (70) Lisbeth Blihd Lanternan 104,10 29 3019
71 (72) Martin Antic Värends Hsk 102,63 24 2463
72 (71) Tomas Lindahl Korpen Åseda 102,44 16 1639
73 (73) Kerstin Svensson Växjö Hsk 100,73 22 2216
74 (80) Lars-Erik Ottosson Lanternan 100,00 5 500
75 (74) Klara Larsson Värends Hsk 98,64 25 2466
76 (75) Annika K. Milsten Tingsryd 98,00 2 196
77 (76) Christer Eriksson Korpen Nybro 97,43 7 682
78 (84) Sandra Rydell Värends Hsk 96,29 17 1637
79 (77) Ronny Lundberg Lanternan 96,25 8 770
80 (78) Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 96,14 7 673
81 (79) Kerstin Petersen Växjö Hsk 95,29 7 667
82 (81) Laila Johansson Tingsryd 91,40 5 457
83 (82) Julius Gneupel Sibbamåla 91,20 5 456
84 (83) Thomas Dahl Växjö Hsk 90,60 10 906
85 (85) Anders Karlsson Värends Hsk 89,70 10 897
86 (86) Åke Bergkvist Tingsryd 88,61 31 2747
87 (87) Peter Edlund Dynapac 88,20 5 441
88 (88) Lars-Rune Johansson Jämjö Hsk 87,67 3 263
89 (89) Bertil Westergren Växjö Hsk 87,50 2 175
90 (90) Lars Johannesson Jämjö Hsk 86,63 8 693
91 (91) Alf Svensson Korpen Åseda 85,60 5 428
92 (92) Pontus Strömkvist Vaxholm Hsk 84,00 2 168
93 (93) Kjell Rydh Korpen Nybro 83,00 18 1494
94 (94) Ann-Marie Larsson Tingsryd 82,19 21 1726
95 (95) Ulrika Rydell Värends Hsk 81,50 14 1141
96 (96) Irene Petersson Lanternan 79,17 12 950
97 (97) Helge Winberg Vaxholm Hsk 77,67 3 233
98 (98) Andreas Gundersen Vaxholm Hsk 76,67 3 230
99 (99) Arne Blidh Lanternan 75,36 28 2110
100 (100) Eva Åkesson Lanternan 70,14 14 982
101 (101) Gunnar Lundbeck Tingsryd 69,77 26 1814
102 (102) Victor Bengtsson Vaxholm Hsk 61,57 7 431
103 (103) Karin Gullbrand Värends Hsk 57,78 9 520
104 (104) Lana Galea Tingsryd 57,50 2 115
105 (105) Tommy Svensson Värends Hsk 55,25 8 442
106 (106) Hanna Karlberg Jämjö Hsk 52,00 9 468
107 (107) Mikael Klaving Vaxholm Hsk 51,50 2 103
108 (108) Christer Brincner Värends Hsk 46,50 2 93
109 (109) Hans Johansson Korpen Nybro 34,00 5 170
110 (110) Kent Svensson Lanternan 32,00 4 128
Uppdaterad 2020-04-05


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2020
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se