Banner
Sportlotteriet

Division 1
Plac Namn Sp. M 3p 2p 1p 0p Matchkvot +/- Poäng
1 Korpen Åseda 2 1 1 0 0 12:6 6 5
2 Växjö Hsk 1 2 1 1 0 0 12:7 5 5
3 Carlskrona Hsc 2 1 0 1 0 11:6 5 4
4 Dynapac 2 1 0 1 0 11:8 3 4
5 Lanternan 1 2 1 0 0 1 7:8 -1 3
6 Tingsryd Hsc 1 1 0 0 0 1 2:6 -4 0
7 Sibbamåla 1 0 0 0 1 2:6 -4 0
8 Korpen Nybro 2 0 0 0 2 2:12 -10 0

MatchNR: Datum Arrangör Kl. Bana Hemmalag Bortalag
01 22-sep Värend 10:00 1 Carlskrona Hsc Korpen Nybro 6-0
02 10:00 2 Lanternan 1 Korpen Åseda 1-6
03 10:00 3 Växjö Hsk 1 Sibbamåla 6-2
04 10:00 4 Tingsryd Hsc 1 Dynapac 2-6
05 ?? xx:00 1 Sibbamåla Tingsryd Hsc 1
06 12:00 2 Dynapac Växjö Hsk 1 5-6
07 12:00 3 Korpen Åseda Carlskrona Hsc 6-5
08 12:00 4 Lanternan 1 Korpen Nybro 6-2
16 20-okt Tingsryd 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Korpen Åseda
17 10:00 2 Korpen Nybro Växjö Hsk 1
18 12:00 1 Växjö Hsk 1 Tingsryd Hsc 1
19 12:00 2 Korpen Nybro Korpen Åseda
20 20-okt Karlskrona 10:00 1 Lanternan 1 Sibbamåla
21 10:00 2 Dynapac Carlskrona Hsc
22 12:00 1 Dynapac Sibbamåla
23 12:00 2 Carlskrona Hsc Lanternan 1
31 24-nov Karlskrona 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Lanternan 1
32 10:00 2 Korpen Nybro Dynapac
33 10:00 3 Växjö Hsk 1 Carlskrona Hsc
34 10:00 4 Korpen Åseda Sibbamåla
35 12:00 1 Växjö Hsk 1 Lanternan 1
36 12:00 2 Dynapac Korpen Åseda
37 12:00 3 Sibbamåla Korpen Nybro
38 12:00 4 Carlskrona Hsc Tingsryd Hsc 1
46 19-jan Åseda 10:00 1 Korpen Åseda Växjö Hsk 1
47 10:00 2 Tingsryd Hsc 1 Korpen Nybro
48 12:00 1 Korpen Åseda Tingsryd Hsc 1
49 12:00 2 Växjö Hsk 1 Korpen Nybro
50 19-jan Karlskrona 10:00 1 Sibbamåla Carlskrona Hsc
51 10:00 2 Lanternan 1 Dynapac
52 12:00 1 Sibbamåla Lanternan 1
53 12:00 2 Carlskrona Hsc Dynapac
61 02-feb Nybro 10:00 1 Lanternan 1 Tingsryd Hsc 1
62 10:00 2 Dynapac Korpen Nybro
63 10:00 3 Carlskrona Hsc Växjö Hsk 1
64 10:00 4 Sibbamåla Korpen Åseda
65 12:00 1 Lanternan 1 Växjö Hsk 1
66 12:00 2 Korpen Åseda Dynapac
67 12:00 3 Korpen Nybro Sibbamåla
68 12:00 4 Tingsryd Hsc 1 Carlskrona Hsc
69 02-mar Tingsryd 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Växjö Hsk 1
70 10:00 2 Korpen Åseda Korpen Nybro
71 12:00 1 Växjö Hsk 1 Korpen Åseda
72 12:00 2 Korpen Nybro Tingsryd Hsc 1
73 02-mar Karlskrona 10:00 1 Sibbamåla Dynapac
74 10:00 2 Lanternan 1 Carlskrona Hsc
75 12:00 1 Dynapac Lanternan 1
76 12:00 2 Carlskrona Hsc Sibbamåla
85 30-mar Karlskrona 10:00 1 Korpen Nybro Carlskrona Hsc
86 10:00 2 Korpen Åseda Lanternan 1
87 10:00 3 Dynapac Tingsryd Hsc 1
88 10:00 4 Sibbamåla Växjö Hsk 1
89 12:00 1 Tingsryd Hsc 1 Sibbamåla
90 12:00 2 Växjö Hsk 1 Dynapac
91 12:00 3 Carlskrona Hsc Korpen Åseda
92 12:00 4 Korpen Nybro Lanternan 1

OBS!
Arrangör skickar in matchresultat via SMS eller e-post till Tomas Lindahl direkt efter avslutade matcher 
Tel. 0734-004693 eller tomas.lindahl@svhkf.se skriv matchnummer enligt spelprogram följt av resultatet i matchen.
Matchprotokollet skickas till Gert Karlsson via e-post:  gert.karlsson@svhkf.se 
för uppdatering av rankingtabell.


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se