Banner
Sportlotteriet


Resultat
SM ute 2020

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carlskrona HSC 95 185 135 178 113 706 94 136 164 171 58 623 1329
2 Växjö HSK 1 92 159 108 148 170 677 105 144 132 130 132 643 1320
3 Korpen Åseda 72 67 110 159 101 509 74 43 105 133 81 436 945
4 Sibbamåla IF 113 67 116 57 122 475 98 96 84 85 95 458 933
5 Tingsryd HSC 123 100 74 65 63 425 102 67 55 132 115 471 896
6 Dynapac 1 84 95 120 87 78 464 104 48 51 108 110 421 885
7 Jämjö 2 103 87 87 75 103 455 68 88 81 99 74 410 865
8 Dynapac 2 161 95 78 75 81 490 87 68 61 63 67 346 836
9 Vaxholm HSK 117 61 101 59 71 409 78 60 92 58 105 393 802
10 Lanternan 2 89 115 91 65 81 441 93 57 95 31 81 357 798
11 Lanternan 1 83 72 65 105 88 413 42 82 77 54 102 357 770
12 Jämjö 1 92 125 86 69 85 457 85 44 64 50 31 274 731
13 Växjö HSK 2 58 51 52 55 96 312 57 34 71 139 88 389 701
14 Balders HSK 58 54 37 72 45 266 51 111 58 65 58 343 609
15 Växjö HSK 3 40 42 48 47 34 211 47 44 84 74 78 327 538
16 Jämjö 3 91 97 21 27 69 305 60 20 21 50 57 208 513
17 Nybro 62 61 27 60 31 241 41 24 48 81 36 230 471
18 Värends 13 48 54 40 0 155 47 28 27 37 37 176 331

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kent Sundahl Carlskrona HSC 37 37 67 47 9 197 54 14 53 74 34 229 426
2 Sandor Bodi Växjö HSK 47 31 44 57 24 203 70 20 24 34 67 215 418
3 Tobias Gneupel Sibbamåla 37 44 47 43 14 185 43 43 30 16 67 199 384
4 Matz Karlsson Korpen Åseda 27 30 23 50 43 173 41 30 33 50 57 211 384
5 Johan Johansson Tingsryd HSC 53 23 12 37 41 166 34 80 50 14 27 205 371
6 Lennart Karlsson Tingsryd HSC 21 28 20 13 100 182 37 37 30 57 14 175 357
7 Ingvar Eriksson Carlskrona HSC 16 57 21 54 30 178 53 30 24 48 10 165 343
8 Peter Olsson Dynapac 47 34 33 27 34 175 67 20 10 7 30 134 309
9 Joel Sundahl Carlskrona HSC 24 50 53 41 20 188 10 44 6 44 7 111 299
10 Olle Ottosson Dynapac 27 10 33 17 47 134 6 16 41 20 61 144 278
11 Leo Andersson Carlskrona HSC 27 33 27 24 14 125 30 13 34 37 34 148 273
12 Janne Johansson Tingsryd HSC 24 37 7 37 40 145 12 21 17 33 33 116 261
13 Kristian Jältsäter Vaxholm HSK 33 30 37 10 0 110 27 60 34 7 14 142 252
14 Ronny Lundberg Lanternan 34 23 20 10 54 141 30 7 27 17 27 108 249
15 Björn Landberg Vaxholm HSK 28 30 30 14 17 119 17 17 37 27 28 126 245
16 Dan Hallstan Växjö HSK 17 47 21 41 24 150 7 7 7 14 54 89 239
17 Tomas Lindahl Korpen Åseda 27 21 41 33 10 132 23 30 7 17 26 103 235
18 Göran Mårtensson Jämjö HSK 6 28 61 37 28 160 9 9 14 17 24 73 233
19 Bengt Fabbeke Dynapac 13 17 30 17 27 104 30 13 53 17 14 127 231
20 Göran Olofsson Korpen Nybro 21 34 7 27 33 122 41 24 10 23 10 108 230
20 Fredrik Sandelius Balders HSK 34 53 27 27 7 148 3 14 14 10 41 82 230
22 Emil Rehn Korpen Åseda 13 14 30 14 47 118 10 10 3 40 47 110 228
23 Gilbert Pettersson Lanternan 21 41 24 24 17 127 34 14 10 7 34 99 226
24 Roy Dahlen Dynapac 37 23 30 30 34 154 10 14 10 27 10 71 225
25 Matthias Gneupel Sibbamåla 37 23 14 13 27 114 7 0 41 47 14 109 223
26 Mattias Olsson Dynapac 20 13 3 6 66 108 28 13 0 30 41 112 220
27 Stefan Olofsson Korpen Nybro 17 41 37 34 24 153 17 10 3 34 0 64 217
28 Lars-Erik Ottosson Lanternan 17 14 54 30 7 122 30 13 7 7 30 87 209
29 Mats Mårtensson Jämjö HSK 37 6 10 10 10 73 27 7 27 50 20 131 204
30 Bengt Andersson Växjö HSK 24 7 0 10 30 71 33 21 21 40 17 132 203
31 Berndt Pettersson Lanternan 21 26 14 34 17 112 14 7 7 21 34 83 195
32 Lars Johannesson Jämjö HSK 34 41 7 20 21 123 34 28 0 6 3 71 194
32 Inge Skoglöw Jämjö HSK 14 24 10 17 14 79 40 20 21 10 24 115 194
34 Björn Gabrielsson Vaxholm HSK 14 14 6 10 6 50 34 14 10 61 14 133 183
35 Bela Bodi Växjö HSK 13 30 24 14 23 104 14 3 13 17 30 77 181
36 Mathias Karlberg Jämjö HSK 34 0 14 30 37 115 33 6 14 3 7 63 178
37 Erik Isaksson Korpen Åseda 0 41 3 16 10 70 13 13 47 0 20 93 163
38 Pascal Letter Balders HSK 0 20 23 17 20 80 27 14 9 17 14 81 161
39 Sebastian Israelsson Sibbamåla 14 36 27 20 7 104 7 24 7 7 10 55 159
39 Hernan Hernandez Jämjö HSK 0 0 27 6 30 63 23 49 7 14 3 96 159
41 Lasse Brincner Värends HSK 0 7 3 0 21 31 37 7 28 37 16 125 156
42 Jan Petersson Lanternan 14 17 21 17 27 96 10 0 17 7 21 55 151
43 Lukas Bern Dynapac 14 34 3 28 17 96 14 7 7 13 0 41 137
44 Erik Smiding Vaxholm HSK 0 20 23 17 24 84 10 0 14 23 3 50 134
45 Jonas Bergqvist Balders HSK 7 14 21 13 17 72 17 14 14 7 7 59 131
46 Tommy Svensson Värends HSK 10 6 10 0 3 29 20 10 40 13 10 93 122
46 Thomas Marklund Värends HSK 0 27 21 7 0 55 10 3 27 0 27 67 122
48 Daniel Mårtensson Jämjö HSK 10 14 14 17 10 65 10 14 13 7 10 54 119
49 Jonas Klarström Team Småland 3 23 3 27 0 56 7 7 20 21 0 55 111
49 Anders Karlsson Värends HSK 0 14 7 14 10 45 3 23 10 7 23 66 111
51 Thomas Dahl Växjö HSK 0 7 13 27 7 54 14 7 3 7 21 52 106
52 Günther Iraschko Växjö HSK 7 0 21 0 17 45 30 6 0 13 10 59 104
53 Martin Smeds Balders HSK 7 0 0 7 7 21 17 0 7 7 21 52 73

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandra Widlund Växjö HSK 14 34 74 50 9 181 57 27 70 80 61 295 476
2 Hathaichonlanee Phaengphui Växjö HSK 10 40 27 13 54 144 34 54 47 14 36 185 329
3 Anitha Fabbeke Dynapac 24 17 24 7 47 119 28 43 14 40 48 173 292
4 Yamonlada  Damnoenugam Växjö HSK 27 21 17 13 40 118 34 10 14 30 53 141 259
5 Carina Gneupel Sibbamåla 23 17 10 17 30 97 41 17 30 37 17 142 239
6 Louise Tollstam Dynapac 27 30 17 20 24 118 17 7 34 21 21 100 218
7 Natalie Sundahl Carlskrona HSC 13 10 10 34 21 88 40 20 14 3 27 104 192
8 Laila Johansson Tingsryd HSC 34 21 10 14 10 89 27 27 7 21 10 92 181
9 Kerstin Svensson Växjö HSK 10 21 7 27 21 86 27 10 28 21 7 93 179
10 Lisbeth Nygaard Karlsson Tingsryd HSC 26 37 7 20 3 93 10 21 14 21 10 76 169
11 Astrid Martinez Jämjö HSK 34 27 17 13 20 111 10 28 10 0 7 55 166
12 Elin Olsson Dynapac 17 17 14 10 34 92 7 14 7 14 26 68 160
13 Ingegärd Holmquist Lanternan 14 26 27 21 0 88 14 0 7 27 0 48 136
14 Maria Andersson Team Småland 10 34 17 14 7 82 3 27 7 10 3 50 132
15 Hanna Karlberg Jämjö HSK 27 3 7 3 27 67 14 6 7 0 13 40 107
16 Solveig Axelsson Växjö HSK 27 0 0 7 7 41 14 7 13 0 7 41 82
17 Ingegerd Pettersson Lanternan 14 10 3 14 14 55 7 0 14 0 0 21 76
18 Karin Gullbrand Värends HSK 17 20 7 7 0 51 3 3 0 0 14 20 71

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kent Sundahl/Leo Andersson Carlskrona HSC 23 122 81 67 55 348 77 68 70 117 14 346 694
2 Yamonlada  Damnoenugam/Sandor Bodi Växjö HSK 41 118 48 71 49 327 61 113 71 61 41 347 674
3 Hathaichonlanee Phaengphui/Sandra Widlund Växjö HSK 51 41 60 77 121 350 44 31 61 69 91 296 646
4 Ingvar Eriksson/Joel Sundahl Carlskrona HSC 72 63 54 111 58 358 17 68 94 54 44 277 635
5 Gert Karlsson/Matz Karlsson Korpen Åseda 41 43 48 91 70 293 50 37 84 77 54 302 595
6 Tobias Gneupel/Matthias Gneupel Sibbamåla 51 40 74 17 54 236 50 61 56 41 54 262 498
7 Stefan Olofsson/Göran Olofsson Korpen Nybro 62 61 27 60 31 241 41 24 48 81 36 230 471
8 Göran Mårtensson/Inge Skoglöw Jämjö HSK 62 64 57 41 62 286 44 47 41 28 24 184 470
9 Elin Olsson/Mattias Olsson Dynapac 54 55 46 37 44 236 47 27 31 61 63 229 465
10 Lennart Karlsson/Lisbeth Nygaard Karlsson Tingsryd HSC 71 62 57 48 28 266 28 27 20 51 65 191 457
11 Johan Johansson/Janne Johansson Tingsryd HSC 52 38 17 17 35 159 74 40 35 81 50 280 439
12 Lukas Bern/Olle Ottosson Dynapac 60 71 48 34 47 260 40 24 26 43 43 176 436
13 Sebastian Israelsson/Carina Gneupel Sibbamåla 62 27 42 40 68 239 48 35 28 44 41 196 435
14 Pascal Letter/Fredrik Sandelius Balders HSK 44 24 27 41 31 167 44 101 35 44 41 265 432
15 Peter Olsson/Roy Dahlen Dynapac 30 40 74 50 34 228 57 21 20 47 47 192 420
16 Roland Andreasson/Susanne Simonsson Lanternan 41 31 44 51 61 228 35 37 64 14 35 185 413
17 Björn Gabrielsson/Björn Landberg Vaxholm HSK 47 37 47 28 47 206 47 20 55 24 51 197 403
18 Bernt Olsson/Marcus Karlsson Jämjö HSK 17 71 55 35 55 233 61 37 14 34 21 167 400
18 Anitha Fabbeke/Bengt Fabbeke Dynapac 101 24 30 41 34 230 47 44 35 20 24 170 400
20 Erik Smiding/Kristian Jältsäter Vaxholm HSK 70 24 54 31 24 203 31 40 37 34 54 196 399
21 Daniel Mårtensson/Mathias Karlberg Jämjö HSK 41 23 30 34 41 169 24 41 40 71 50 226 395
22 Ronny Lundberg/Jan Petersson Lanternan 55 23 27 51 47 203 21 38 53 37 34 183 386
23 Lars-Erik Ottosson/Ingegärd Holmquist Lanternan 48 84 47 14 20 213 58 20 31 17 46 172 385
24 Berndt Pettersson/Ingegerd Pettersson Lanternan 28 49 38 54 41 210 21 44 24 17 68 174 384
25 Dan Hallstan/Bela Bodi Växjö HSK 28 27 35 34 48 172 26 21 30 61 61 199 371
26 Alf Svensson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 31 24 62 68 31 216 24 6 21 56 27 134 350
27 Solveig Axelsson/Thomas Dahl Växjö HSK 30 21 34 33 24 142 13 30 37 57 54 191 333
28 Ewa Malmquist/Marianne Karlsson Jämjö HSK 75 54 31 34 30 224 24 7 50 16 10 107 331
28 Lasse Brincner/Karin Gullbrand Värends HSK 13 48 54 40 0 155 47 28 27 37 37 176 331
30 Bengt Andersson/Kerstin Svensson Växjö HSK 30 24 17 21 48 140 31 13 41 78 27 190 330
31 Hernan Hernandez/Astrid Martinez Jämjö HSK 74 53 7 3 43 180 43 17 14 20 47 141 321
32 Maria Andersson/Jonas Klarström Team Småland 14 7 34 14 7 76 21 27 40 10 77 175 251
33 Hanna Karlberg/Lars Johannesson Jämjö HSK 17 44 14 24 26 125 17 3 7 30 10 67 192
34 Martin Smeds/Jonas Bergqvist Balders HSK 14 30 10 31 14 99 7 10 23 21 17 78 177

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi/Sandra Widlund Växjö HSK 61 65 118 107 33 384 127 47 94 114 128 510 894
2 Tobias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla 60 61 57 60 44 282 84 60 60 53 84 341 623
3 Kent Sundahl/Natalie Sundahl Carlskrona HSC 50 47 77 81 30 285 94 34 67 77 61 333 618
4 Johan Johansson/Laila Johansson Tingsryd HSC 87 44 22 51 51 255 61 107 57 35 37 297 552
5 Hathaichonlanee Phaengphui/Bengt Andersson Växjö HSK 34 47 27 23 84 215 67 75 68 54 53 317 532
6 Louise Tollstam/Peter Olsson Dynapac 74 64 50 47 58 293 84 27 44 28 51 234 527
7 Lennart Karlsson/Lisbeth Nygaard Karlsson Tingsryd HSC 47 65 27 33 103 275 47 58 44 78 24 251 526
8 Anitha Fabbeke/Bengt Fabbeke Dynapac 37 34 54 24 74 223 58 56 67 57 62 300 523
9 Kerstin Svensson/Dan Hallstan Växjö HSK 27 68 28 68 45 236 34 17 35 35 61 182 418
10 Elin Olsson/Mattias Olsson Dynapac 37 30 17 16 100 200 35 27 7 44 67 180 380
11 Yamonlada  Damnoenugam/Thomas Dahl Växjö HSK 27 28 30 40 47 172 48 17 17 37 74 193 365
12 Ingegärd Holmquist/Berndt Pettersson Lanternan 35 52 41 55 17 200 28 7 14 48 34 131 331
13 Hernan Hernandez/Astrid Martinez Jämjö HSK 34 27 44 19 50 174 33 77 17 14 10 151 325
14 Mathias Karlberg/Hanna Karlberg Jämjö HSK 61 3 21 33 64 182 47 12 21 3 20 103 285
15 Bela Bodi/Solveig Axelsson Växjö HSK 40 30 24 21 30 145 28 10 26 17 37 118 263
16 Maria Andersson/Jonas Klarström Team Småland 13 57 20 41 7 138 10 34 27 31 3 105 243
17 Ingegerd Pettersson/Jan Petersson Lanternan 28 27 24 31 41 151 17 0 31 7 21 76 227
17 Lasse Brincner/Karin Gullbrand Värends HSK 17 27 10 7 21 82 40 10 28 37 30 145 227

Klass 1 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kent Sundahl Carlskrona HSC 10 61 47 57 41 216 47 47 27 87 14 222 438
2 Sandor Bodi Växjö HSK 27 74 27 44 28 200 47 63 54 34 24 222 422
3 Gert Karlsson Korpen Åseda 24 33 31 61 53 202 27 27 37 57 24 172 374
4 Joel Sundahl Carlskrona HSC 41 43 17 54 34 189 17 34 20 30 44 145 334
5 Olle Ottosson Dynapac 50 57 28 34 6 175 37 14 23 33 23 130 305
6 Ingvar Eriksson Carlskrona HSC 31 20 37 57 24 169 0 34 74 24 0 132 301
7 Peter Olsson Dynapac 10 20 41 44 34 149 40 7 17 30 47 141 290
8 Tobias Gneupel Sibbamåla 34 17 30 10 21 112 23 47 46 17 33 166 278
9 Lisbeth Nygaard Karlsson Tingsryd HSC 50 41 24 21 28 164 21 17 10 17 28 93 257
10 Leo Andersson Carlskrona HSC 13 61 34 10 14 132 30 21 43 30 0 124 256
11 Johan Johansson Tingsryd HSC 24 28 7 7 14 80 37 33 21 47 10 148 228
12 Matz Karlsson Korpen Åseda 17 10 17 30 17 91 23 10 47 20 30 130 221
13 Matthias Gneupel Sibbamåla 17 23 44 7 33 124 27 14 10 24 21 96 220
14 Anitha Fabbeke Dynapac 47 7 17 20 20 111 20 34 14 20 10 98 209

Klass 1 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kent Sundahl Carlskrona HSC 37 37 67 47 9 197 54 14 53 74 34 229 426
2 Sandor Bodi Växjö HSK 47 31 44 57 24 203 70 20 24 34 67 215 418
3 Tobias Gneupel Sibbamåla 37 44 47 43 14 185 43 43 30 16 67 199 384
4 Matz Karlsson Korpen Åseda 27 30 23 50 43 173 41 30 33 50 57 211 384
5 Johan Johansson Tingsryd HSC 53 23 12 37 41 166 34 80 50 14 27 205 371
6 Ingvar Eriksson Carlskrona HSC 16 57 21 54 30 178 53 30 24 48 10 165 343
7 Peter Olsson Dynapac 47 34 33 27 34 175 67 20 10 7 30 134 309
8 Joel Sundahl Carlskrona HSC 24 50 53 41 20 188 10 44 6 44 7 111 299
9 Anitha Fabbeke Dynapac 24 17 24 7 47 119 28 43 14 40 48 173 292
10 Olle Ottosson Dynapac 27 10 33 17 47 134 6 16 41 20 61 144 278
11 Leo Andersson Carlskrona HSC 27 33 27 24 14 125 30 13 34 37 34 148 273
12 Matthias Gneupel Sibbamåla 37 23 14 13 27 114 7 0 41 47 14 109 223
13 Lisbeth Nygaard Karlsson Tingsryd HSC 26 37 7 20 3 93 10 21 14 21 10 76 169

Klass 2 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Hathaichonlanee Phaengphui Växjö HSK 34 14 30 30 34 142 23 10 27 28 41 129 271
2 Yamonlada  Damnoenugam Växjö HSK 14 44 21 27 21 127 14 50 17 27 17 125 252
3 Berndt Pettersson Lanternan 21 21 17 54 14 127 21 37 10 14 41 123 250
4 Natalie Sundahl Carlskrona HSC 33 24 28 54 17 156 27 14 16 10 27 94 250
5 Lasse Brincner Värends HSK 10 41 24 37 0 112 47 28 21 27 10 133 245
6 Ronny Lundberg Lanternan 27 23 21 30 13 114 21 24 47 10 20 122 236
7 Tomas Lindahl Korpen Åseda 17 14 41 37 17 126 17 6 14 43 24 104 230
8 Carina Gneupel Sibbamåla 34 27 28 17 34 140 27 21 7 7 20 82 222
9 Dan Hallstan Växjö HSK 21 20 21 7 28 97 23 21 10 20 47 121 218
10 Göran Olofsson Korpen Nybro 41 34 17 20 21 133 17 3 24 34 6 84 217
11 Bengt Andersson Växjö HSK 17 17 14 7 14 69 17 13 31 41 13 115 184
12 Ewa Malmquist Jämjö HSK 28 27 17 24 10 106 21 0 43 3 10 77 183
13 Lukas Bern Dynapac 10 14 20 0 41 85 3 10 3 10 20 46 131
14 Roy Dahlen Dynapac 20 20 33 6 0 79 17 14 3 17 0 51 130

Klass 2 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Hathaichonlanee Phaengphui Växjö HSK 10 40 27 13 54 144 34 54 47 14 36 185 329
2 Yamonlada  Damnoenugam Växjö HSK 27 21 17 13 40 118 34 10 14 30 53 141 259
3 Ronny Lundberg Lanternan 34 23 20 10 54 141 30 7 27 17 27 108 249
4 Dan Hallstan Växjö HSK 17 47 21 41 24 150 7 7 7 14 54 89 239
4 Carina Gneupel Sibbamåla 23 17 10 17 30 97 41 17 30 37 17 142 239
6 Tomas Lindahl Korpen Åseda 27 21 41 33 10 132 23 30 7 17 26 103 235
7 Göran Olofsson Korpen Nybro 21 34 7 27 33 122 41 24 10 23 10 108 230
8 Roy Dahlen Dynapac 37 23 30 30 34 154 10 14 10 27 10 71 225
9 Bengt Andersson Växjö HSK 24 7 0 10 30 71 33 21 21 40 17 132 203
10 Berndt Pettersson Lanternan 21 26 14 34 17 112 14 7 7 21 34 83 195
11 Natalie Sundahl Carlskrona HSC 13 10 10 34 21 88 40 20 14 3 27 104 192
12 Bo Petersson Korpen Nybro 24 14 10 13 14 75 14 34 14 23 27 112 187
13 Lasse Brincner Värends HSK 0 7 3 0 21 31 37 7 28 37 16 125 156
14 Lukas Bern Dynapac 14 34 3 28 17 96 14 7 7 13 0 41 137

Klass 3 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandra Widlund Växjö HSK 17 27 30 47 87 208 21 21 34 41 50 167 375
2 Mattias Olsson Dynapac 14 41 20 27 30 132 33 17 21 40 60 171 303
3 Inge Skoglöw Jämjö HSK 41 31 7 27 41 147 13 37 7 14 21 92 239
4 Mathias Karlberg Jämjö HSK 27 23 3 0 34 87 17 14 24 47 43 145 232
5 Göran Mårtensson Jämjö HSK 21 33 50 14 21 139 31 10 34 14 3 92 231
6 Mats Mårtensson Jämjö HSK 34 7 20 14 27 102 17 41 17 17 20 112 214
7 Sebastian Israelsson Sibbamåla 28 0 14 23 34 99 21 14 21 37 21 114 213
8 Bernt Olsson Jämjö HSK 7 24 27 21 28 107 37 27 7 27 7 105 212
9 Thomas Dahl Växjö HSK 7 14 20 13 24 78 13 30 23 30 27 123 201
10 Lennart Karlsson Tingsryd HSC 21 21 33 27 0 102 7 10 10 34 37 98 200
11 Björn Landberg Vaxholm HSK 10 20 10 21 28 89 13 17 34 24 21 109 198
12 Bengt Fabbeke Dynapac 54 17 13 21 14 119 27 10 21 0 14 72 191
13 Marcus Karlsson Jämjö HSK 10 47 28 14 27 126 24 10 7 7 14 62 188
14 Louise Tollstam Dynapac 7 7 14 41 10 79 41 7 7 14 31 100 179
15 Elin Olsson Dynapac 40 14 26 10 14 104 14 10 10 21 3 58 162
16 Bela Bodi Växjö HSK 7 7 14 27 20 75 3 0 20 41 14 78 153
17 Jan Petersson Lanternan 28 0 6 21 34 89 0 14 6 27 14 61 150
18 Marianne Karlsson Jämjö HSK 47 27 14 10 20 118 3 7 7 13 0 30 148
19 Kerstin Svensson Växjö HSK 13 7 3 14 34 71 14 0 10 37 14 75 146
20 Ingegerd Pettersson Lanternan 7 28 21 0 27 83 0 7 14 3 27 51 134
21 Alf Svensson Korpen Åseda 14 10 21 31 14 90 7 0 7 13 3 30 120

Klass 3 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandra Widlund Växjö HSK 14 34 74 50 9 181 57 27 70 80 61 295 476
2 Lennart Karlsson Tingsryd HSC 21 28 20 13 100 182 37 37 30 57 14 175 357
3 Björn Landberg Vaxholm HSK 28 30 30 14 17 119 17 17 37 27 28 126 245
4 Göran Mårtensson Jämjö HSK 6 28 61 37 28 160 9 9 14 17 24 73 233
5 Bengt Fabbeke Dynapac 13 17 30 17 27 104 30 13 53 17 14 127 231
6 Gilbert Pettersson Lanternan 21 41 24 24 17 127 34 14 10 7 34 99 226
7 Mattias Olsson Dynapac 20 13 3 6 66 108 28 13 0 30 41 112 220
8 Louise Tollstam Dynapac 27 30 17 20 24 118 17 7 34 21 21 100 218
9 Mats Mårtensson Jämjö HSK 37 6 10 10 10 73 27 7 27 50 20 131 204
10 Inge Skoglöw Jämjö HSK 14 24 10 17 14 79 40 20 21 10 24 115 194
11 Bela Bodi Växjö HSK 13 30 24 14 23 104 14 3 13 17 30 77 181
12 Kerstin Svensson Växjö HSK 10 21 7 27 21 86 27 10 28 21 7 93 179
13 Mathias Karlberg Jämjö HSK 34 0 14 30 37 115 33 6 14 3 7 63 178
14 Elin Olsson Dynapac 17 17 14 10 34 92 7 14 7 14 26 68 160
15 Sebastian Israelsson Sibbamåla 14 36 27 20 7 104 7 24 7 7 10 55 159
16 Jan Petersson Lanternan 14 17 21 17 27 96 10 0 17 7 21 55 151
17 Thomas Dahl Växjö HSK 0 7 13 27 7 54 14 7 3 7 21 52 106
18 Ingegerd Pettersson Lanternan 14 10 3 14 14 55 7 0 14 0 0 21 76

Klass 4 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Roland Andreasson Lanternan 27 28 24 34 47 160 28 30 37 7 14 116 276
2 Lars-Erik Ottosson Lanternan 34 57 34 7 3 135 48 13 17 14 43 135 270
3 Stefan Olofsson Korpen Nybro 21 27 10 40 10 108 24 21 24 47 30 146 254
4 Pascal Letter Balders HSK 23 7 27 34 17 108 27 47 14 34 21 143 251
5 Erik Smiding Vaxholm HSK 37 10 54 10 17 128 17 10 14 17 44 102 230
6 Janne Johansson Tingsryd HSC 28 10 10 10 21 79 37 7 14 34 40 132 211
7 Günther Iraschko Växjö HSK 10 21 14 14 10 69 34 14 47 17 24 136 205
7 Björn Gabrielsson Vaxholm HSK 37 17 37 7 19 117 34 3 21 0 30 88 205
9 Julius Gneupel Sibbamåla 27 44 27 10 3 111 10 41 3 7 10 71 182
10 Fredrik Sandelius Balders HSK 21 17 0 7 14 59 17 54 21 10 20 122 181
11 Kristian Jältsäter Vaxholm HSK 33 14 0 21 7 75 14 30 23 17 10 94 169
12 Hernan Hernandez Jämjö HSK 34 20 7 0 33 94 23 7 14 20 7 71 165
13 Daniel Mårtensson Jämjö HSK 14 0 27 34 7 82 7 27 16 24 7 81 163
13 Maria Andersson Team Småland 14 7 27 7 7 62 14 20 20 0 47 101 163
15 Astrid Martinez Jämjö HSK 40 33 0 3 10 86 20 10 0 0 40 70 156
16 Susanne Simonsson Lanternan 14 3 20 17 14 68 7 7 27 7 21 69 137
17 Solveig Axelsson Växjö HSK 23 7 14 20 0 64 0 0 14 27 27 68 132
18 Martin Smeds Balders HSK 14 27 10 14 7 72 7 7 17 7 10 48 120
19 Laila Johansson Tingsryd HSC 7 20 0 21 6 54 3 17 7 20 17 64 118
20 Ingegärd Holmquist Lanternan 14 27 13 7 17 78 10 7 14 3 3 37 115
21 Lars Johannesson Jämjö HSK 7 14 14 17 3 55 17 0 7 27 3 54 109
22 Saga Karlberg Jämjö HSK 10 6 0 0 20 36 30 14 7 0 14 65 101
23 Jonas Klarström Team Småland 0 0 7 7 0 14 7 7 20 10 30 74 88
24 Karin Gullbrand Värends HSK 3 7 30 3 0 43 0 0 6 10 27 43 86
25 Hanna Karlberg Jämjö HSK 10 30 0 7 23 70 0 3 0 3 7 13 83
26 Jonas Bergqvist Balders HSK 0 3 0 17 7 27 0 3 6 14 7 30 57
27 Anders Möller Balders HSK 7 0 7 10 3 27 0 0 7 0 7 14 41

Klass 4 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Janne Johansson Tingsryd HSC 24 37 7 37 40 145 12 21 17 33 33 116 261
2 Kristian Jältsäter Vaxholm HSK 33 30 37 10 0 110 27 60 34 7 14 142 252
3 Fredrik Sandelius Balders HSK 34 53 27 27 7 148 3 14 14 10 41 82 230
4 Emil Rehn Korpen Åseda 13 14 30 14 47 118 10 10 3 40 47 110 228
5 Stefan Olofsson Korpen Nybro 17 41 37 34 24 153 17 10 3 34 0 64 217
6 Lars-Erik Ottosson Lanternan 17 14 54 30 7 122 30 13 7 7 30 87 209
7 Lars Johannesson Jämjö HSK 34 41 7 20 21 123 34 28 0 6 3 71 194
8 Björn Gabrielsson Vaxholm HSK 14 14 6 10 6 50 34 14 10 61 14 133 183
9 Laila Johansson Tingsryd HSC 34 21 10 14 10 89 27 27 7 21 10 92 181
10 Astrid Martinez Jämjö HSK 34 27 17 13 20 111 10 28 10 0 7 55 166
11 Erik Isaksson Korpen Åseda 0 41 3 16 10 70 13 13 47 0 20 93 163
12 Pascal Letter Balders HSK 0 20 23 17 20 80 27 14 9 17 14 81 161
13 Hernan Hernandez Jämjö HSK 0 0 27 6 30 63 23 49 7 14 3 96 159
14 Ingegärd Holmquist Lanternan 14 26 27 21 0 88 14 0 7 27 0 48 136
14 Julius Gneupel Sibbamåla 10 7 0 0 3 20 31 21 14 40 10 116 136
16 Erik Smiding Vaxholm HSK 0 20 23 17 24 84 10 0 14 23 3 50 134
17 Maria Andersson Team Småland 10 34 17 14 7 82 3 27 7 10 3 50 132
18 Jonas Bergqvist Balders HSK 7 14 21 13 17 72 17 14 14 7 7 59 131
19 Tommy Svensson Värends HSK 10 6 10 0 3 29 20 10 40 13 10 93 122
19 Thomas Marklund Värends HSK 0 27 21 7 0 55 10 3 27 0 27 67 122
21 Daniel Mårtensson Jämjö HSK 10 14 14 17 10 65 10 14 13 7 10 54 119
22 Jonas Klarström Team Småland 3 23 3 27 0 56 7 7 20 21 0 55 111
22 Anders Karlsson Värends HSK 0 14 7 14 10 45 3 23 10 7 23 66 111
24 Hanna Karlberg Jämjö HSK 27 3 7 3 27 67 14 6 7 0 13 40 107
25 Günther Iraschko Växjö HSK 7 0 21 0 17 45 30 6 0 13 10 59 104
26 Solveig Axelsson Växjö HSK 27 0 0 7 7 41 14 7 13 0 7 41 82
27 Martin Smeds Balders HSK 7 0 0 7 7 21 17 0 7 7 21 52 73
28 Karin Gullbrand Värends HSK 17 20 7 7 0 51 3 3 0 0 14 20 71



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2020
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se