Banner
Sportlotteriet


Hur fungerar det? Välj säsong:
Sverigerankingen 2020/2021
Plac. Namn Klubb Poäng Antal tävlingar Snitt per serie
1 (2) Peter Olsson Dynapac 3098 10 154,90
2 (8) Tobias Gneupel Sibbamåla 3034 8 189,63
3 (1) Sandor Bodi Växjö Hsk 2937 8 183,56
4 (4) Matz Karlsson Korpen Åseda 2756 8 172,25
5 (5) Ingvar Eriksson Carlskrona 2741 9 152,28
6 (9) Sandra Widlund Växjö Hsk 2644 8 165,25
7 (6) Olle Ottosson Dynapac 2625 9 145,83
8 (7) Leo Andersson Carlskrona 2583 9 143,50
9 (2) Gert Karlsson Korpen Åseda 2549 8 159,31
10 (10) Kent Sundahl Carlskrona 2516 7 179,71
11 (11) Mattias Gneupel Sibbamåla 2388 9 132,67
12 (12) Joel Sundahl Carlskrona 2245 7 160,36
13 (13) Anita Fabbeke Dynapac 2183 8 136,44
14 (14) Hathaichonlanee Phaengphui Växjö Hsk 2155 8 134,69
15 (17) Yamolada Damnoegam Växjö Hsk 2088 8 130,50
16 (16) Nathalie Sundahl Carlskrona 2074 9 115,22
17 (20) Lasse Brincner Värends Hsk 2008 8 125,50
18 (15) Stefan Tollstam Dynapac 1982 8 123,88
19 (21) Dan Hallstan Växjö 1974 9 109,67
20 (19) Lukas Bern Dynapac 1910 9 106,11
20 (22) Carina Gneupel Sibbamåla 1910 8 119,38
22 (22) Berndt Pettersson Lanternan 1879 8 117,44
23 (18) Ingegerd Pettersson Lanternan 1866 9 103,67
24 (26) Göran Olofsson Korpen Nybro 1790 8 111,88
25 (28) Roy Dahlén Dynapac 1765 9 98,06
26 (27) Jan Petersson Lanternan 1760 9 97,78
27 (25) Christer Blomgren Lanternan 1641 8 102,56
28 (30) Bengt Fabbeke Dynapac 1592 8 99,50
29 (39) Mathias Karlberg Jämjö Hsk 1589 6 132,42
30 (41) Lars-Erik Ottosson Lanternan 1577 7 112,64
31 (24) Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 1569 5 156,90
32 (32) Bo Petersson Korpen Nybro 1540 7 110,00
33 (54) Lennart Karlsson Tingsryd 1517 6 126,42
34 (33) Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd 1479 6 123,25
35 (31) Kerstin Svensson Växjö Hsk 1467 8 91,69
36 (35) Tomas Lindahl Korpen Åseda 1461 7 104,36
37 (34) Thomas Dahl Växjö 1448 8 90,50
38 (29) Magnus Israelsson Sibbamåla 1429 6 119,08
39 (38) Ronny Lundberg Lanternan 1405 7 100,36
40 (40) Bela Bodi Växjö 1397 7 99,79
41 (36) Elin Olsson Dynapac 1384 7 98,86
42 (42) Göran Mårtensson Jämjö Hsk 1355 6 112,92
43 (44) Bengt Andersson Växjö Hsk 1266 6 105,50
44 (47) Louise Tollstam Dynapac 1252 7 89,43
45 (58) Mattias Olsson Dynapac 1250 5 125,00
46 (43) Inge Skoglöv Jämjö Hsk 1244 6 103,67
47 (60) Stefan Olofsson Korpen Nybro 1206 5 120,60
48 (52) Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 1203 6 100,25
49 (48) Johan Johansson Tingsryd 1200 4 150,00
50 (49) Björn Landberg Vaxholm Hsk 1164 5 116,40
51 (64) Gilbert Pettersson Lanternan 1151 5 115,10
52 (62) Sebastian Israelsson Sibbamåla 1109 5 110,90
53 (37) Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 1101 5 110,10
54 (45) Marianne Karlsson Jämjö Hsk 1077 5 107,70
55 (46) Bernt Olsson Jämjö Hsk 1039 5 103,90
56 (59) Kristian Jältsäter Vaxholm Hsk 1035 5 103,50
57 (51) Bertil Westergren Växjö Hsk 1021 6 85,08
58 (49) Alf Svensson Korpen Åseda 1019 7 72,79
59 (55) Klara Larsson Värends Hsk 999 5 99,90
60 (53) Martin Antic Värends Hsk 969 5 96,90
61 (63) Marcus Karlsson Jämjö Hsk 941 5 94,10
62 (56) Peter Edlund Dynapac 877 5 87,70
63 (65) Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 865 4 108,13
64 (57) Leif Sundahl Carlskrona 845 5 84,50
65 (77) Lars Johanesson Jämjö Hsk 802 5 80,20
66 (76) Pascal Letter Balders HSK 784 4 98,00
67 (68) Mikael Grönskog Sibbamåla 775 4 96,88
68 (61) Maire Johansson Växjö 744 3 124,00
69 (81) Hernan Hernandez Jämjö Hsk 713 5 71,30
70 (69) Solveig Axelsson Växjö Hsk 688 6 57,33
71 (72) Lisbeth Blihd Lanternan 673 4 84,13
72 (71) Janne Johansson Tingsryd 650 3 108,33
72 (73) Julius Gneupel Sibbamåla 650 4 81,25
74 (90) Emil Rehn Korpen Åseda 647 3 107,83
75 (67) Sune Olsson Korpen Nybro 632 3 105,33
76 (75) Arne Blihd Lanternan 625 4 78,13
77 (85) Erik Smiding Beefcakes 623 3 103,83
78 (79) Irené Pettersson Lanternan 598 3 99,67
79 (66) Anders Johansson Dynapac 586 3 97,67
80 (95) Mats Mårtensson Jämjö Hsk 584 3 97,33
81 (84) Roland Andreasson Lanternan 498 2 124,50
82 (80) Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 471 3 78,50
83 (97) Hannah Karlberg Jämjö Hsk 469 5 46,90
84 (74) Åke Bergqvist Tingsryd 462 3 77,00
85 (86) Christer Lööv Värends Hsk 458 2 114,50
86 (69) Christer Brincner Värends Hsk 456 3 76,00
87 (81) Anders Karlsson Värends Hsk 418 3 69,67
87 (87) Jonas Klarström Team Småland Hsk 418 4 52,25
89 (91) Kjell Åkesson Lanternan 416 2 104,00
90 (131) Fredrik Sandelius Balders HSK 411 2 102,75
91 (78) Morgan Atle Dynapac 409 3 68,17
92 (83) Gunnar Lundbeck Tingsryd 405 3 67,50
93 (89) Maria Andersson Team Småland Hsk 399 3 66,50
94 (92) Ingegärd Holmqvist Lanternan 398 3 66,33
95 (94) Anne-Marie Larsson Tingsryd 390 2 97,50
96 (96) Victor Bengtsson Vaxholm 367 2 91,75
97 (98) Andreas Gundersen Vaxholm Hsk 357 2 89,25
98 (102) Tommy Svensson Värends Hsk 356 3 59,33
99 (99) Mikael Klaving Vaxholm Hsk 353 2 88,25
100 (100) Thomas Diedrichs Vaxholm Hsk 349 2 87,25
101 (101) Ulrika Rydell Värends Hsk 343 2 85,75
102 (109) Karin Gullbrand Värends Hsk 329 4 41,13
103 (137) Astrid Martinez Jämjö Hsk 322 2 80,50
104 (119) Günther Iraschko Växjö Hsk 309 2 77,25
105 (104) Kasper Sjöberg Sketnabäck 301 1 150,50
106 (153) Laila Johansson Tingsryd 299 2 74,75
107 (105) Joakim Strand Korpen Åseda 296 2 74,00
108 (106) Martin Silven Sollentuna 283 1 141,50
109 (121) Martin Smeds Balders HSK 277 3 46,17
110 (108) Dan Madayang Korpen Åseda 270 1 135,00
111 (109) Susanne Simonsson Lanternan 258 2 64,50
112 (112) Helge Winberg Vaxholm Hsk 245 2 61,25
113 (114) Eva Åkesson Lanternan 235 2 58,75
114 (117) Hasib Mohseni Team Tartufi 210 1 105,00
115 (119) Martin Björklund Sketnabäck 205 1 102,50
116 (122) Christina Holmberg Tingsryd 200 1 100,00
116 (122) Bengt-Erik Holmberg Tingsryd 200 1 100,00
118 (124) Michael Karlsson Hsk Tingzås 192 1 96,00
119 (125) Johan Karlsson Korpen Åseda 191 1 95,50
120 (126) Elin Edlund Dynapac 190 1 95,00
121 (178) Jonas Bergqvist Balders HSK 188 2 47,00
122 (127) Robert Sjöberg Sketnabäck 187 1 93,50
123 (128) Jörgen Westergren Team Tartufi 184 1 92,00
124 (87) Tony Borgström Carlskrona 182 1 91,00
124 (129) Fredrik Lundin Lanternan 182 1 91,00
124 (129) Hampus Borgström Carlskrona 182 2 45,50
127 (131) Krister Nygren Korpen Åseda 181 1 90,50
128 (133) Towe Danielsson Korpen Nybro 179 1 89,50
129 (107) Mona Andersson Carlskrona 175 2 43,75
130 (134) Andreas Westberg WGB 169 1 84,50
131 (115) Solveig Brincner Värends Hsk 166 2 41,50
132 (103) Alf Johansson Värends Hsk 163 2 40,75
132 () Erik Isaksson Korpen Åseda 163 1 81,50
132 (135) Anders Salming Old Dirty Chiefs 163 1 81,50
135 (136) Jerry Viksten Korpen Åseda 161 1 80,50
136 (137) Bobby Parming WGB 156 1 78,00
137 (139) Kerstin Petersen Växjö Hsk 152 1 76,00
138 (140) Maj-Britt Jarl Växjö 147 1 73,50
138 (140) Linnea Gneupel Sibbamåla 147 1 73,50
140 (142) Karen Jältsäter Vaxholm 145 1 72,50
141 (143) Kjell Rydh Korpen Nybro 144 1 72,00
141 (143) Anton Björkman Team Tartufi 144 1 72,00
143 (145) Robert Wretborg WGB 143 1 71,50
144 (146) Alexandra Kupiainen Team Tartufi 133 1 66,50
144 (146) Björn Hansson Vaxholm Hsk 133 1 66,50
146 (148) Calle Jacobsson WGB 129 1 64,50
147 (149) Sabina Rydberg Beefcakes 126 1 63,00
148 (150) Calle Sternås PBHSPC 125 1 62,50
149 () Thomas Marklund Värends Hsk 122 1 61,00
149 (151) Ludvig Sandell Vaxholm 122 1 61,00
151 (152) Simon Pahlin Vaxholm 119 1 59,50
152 (154) Linus Blom Vaxholm 117 1 58,50
153 (155) Nils Brovold Vaxholm 116 1 58,00
154 (156) Jonas Zetterlund Vaxholm 114 1 57,00
155 (157) Pontus Strandell PBHSPC 110 1 55,00
156 (158) Daniel Lindblom Vaxholm 106 1 53,00
157 (159) Isabelle Åkesson Vaxholm 103 1 51,50
158 (160) Saga Karlberg Jämjö Hsk 101 1 50,50
158 (160) Richard Holgersson Sketnabäck 101 1 50,50
160 (162) Henrik Fresk Sollentuna 100 1 50,00
161 (163) Heidi Bülmann Vaxholm 99 1 49,50
162 (164) Johan Öhrman Vaxholm Hsk 98 1 49,00
163 (165) Sandra Rydell Värends Hsk 95 1 47,50
164 (166) Louise Hamilton Vaxholm 91 1 45,50
165 (167) Sina Skogli Jämjö Hsk 89 1 44,50
166 (168) Kent Svensson Lanternan 86 2 21,50
167 (169) Milla Westergren Team Tartufi 84 1 42,00
168 (170) Marcus Norman Balders HSK 79 1 39,50
169 (171) Jakob Arvidsson Beefcakes 77 1 38,50
170 (172) Nunid Petwisai Jämjö Hsk 68 1 34,00
171 (173) Pontus Karlsson PBHSPC 65 1 32,50
171 (173) Lotta Sundin Vaxholm 65 1 32,50
173 (175) Marcus Adler Old Dirty Chiefs 60 1 30,00
174 (176) Gabriella Gustafsson Vaxholm 58 1 29,00
174 (176) Fanny Keil Beefcakes 58 1 29,00
176 (180) Stig Karlsson Korpen Åseda 53 1 26,50
177 (181) Sonlard Berglund PBHSPC 52 1 26,00
178 (182) Reina Lopez Jämjö Hsk 48 1 24,00
179 (183) Josefine Brincner Värends Hsk 47 1 23,50
180 (184) Anders Möller Balders HSK 41 1 20,50
181 (185) Kristian Andersin Old Dirty Chiefs 31 1 15,50
182 (186) Niklas Herrlin Balders HSK 26 1 13,00
183 (187) Helen Hellström Vaxholm 21 1 10,50
Hela sverigerankingen Uppdaterad 2020-06-17


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2020
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se