Banner
Sportlotteriet


Vad är bonusjakten? Välj säsong:
Bonusjakten 2017/2018
Plac. Namn Klubb Poäng
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 205 15 25 20 15 20 x 10 x 25 15 25 35 x x x x x
2 Kent Sundahl Carlscrona 140 10 10 5 25 x x 10 x 20 30 15 15 x x x x x
3 Olle Ottosson Dynapac Hsk 105 20 5 15 5 x x 10 10 20 0 10 10 x x x x x
4 Gert Karlsson Korpen Åseda 100 15 20 5 10 0 10 10 x 10 5 10 5 x x x x x
5 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 85 0 0 5 0 10 x 25 x 10 0 15 20 x x x x x
6 Peter Olsson Dynapac Hsk 80 15 10 10 5 x 0 20 5 5 0 10 0 x x x x x
7 Anders Johansson Dynapac Hsk 75 10 20 5 5 x 15 0 10 0 5 0 5 x x x x x
8 Leo Andersson Carlscrona 70 5 5 0 10 x x 15 0 5 15 10 5 x x x x x
8 Mattias Gneupel Sibbamåla IF 70 0 5 15 5 x 5 10 5 x 0 20 5 x x x x x
10 Matz Karlsson Korpen Åseda 65 10 5 0 0 10 x 0 x 10 15 10 5 x x x x x
10 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 65 x x 15 0 x 20 x 10 x x 15 5 x x x x x
12 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 60 0 10 10 10 x 5 0 0 10 15 0 0 x x x x x
12 Bo Petersson Korpen Nybro 60 10 x 0 10 10 x 0 x 5 0 20 5 x x x x x
12 Ingvar Eriksson Carlscrona 60 5 5 0 10 x 5 5 10 5 0 5 10 x x x x x
15 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 50 10 x x x 10 x 15 x x 10 x 5 x x x x x
15 Göran Olofsson Korpen Nybro 50 0 0 0 10 0 x x x 10 10 10 10 x x x x x
17 Tomas Lindahl Korpen Åseda 45 0 0 0 10 5 5 0 x 15 0 0 10 x x x x x
17 Johan Johansson Tingsryd Hsc 45 x x x 15 x x x x 5 5 x 20 x x x x x
19 Dan Hallstan Växjö Hsk 40 0 0 5 0 10 10 0 x 10 0 5 x x x x x x
19 Roy Dahlén Dynapac Hsk 40 0 5 0 0 x 20 5 5 0 0 5 0 x x x x x
19 Christer Blomgren Lanternan B.c 40 5 5 5 5 x x x 0 0 0 15 5 x x x x x
19 Magnus Israelsson Sibbamåla IF 40 0 15 5 0 x 0 0 5 x 5 x 10 x x x x x
23 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 35 0 5 5 0 5 x 10 x 10 0 0 x x x x x x
23 Anita Fabbeke Dynapac Hsk 35 5 0 5 10 x x 0 0 x 15 0 x x x x x x
23 Joel Sundahl Carlscrona 35 5 0 0 5 x x 0 x 20 x 5 0 x x x x x
23 Bengt Fabbeke Dynapac Hsk 35 0 5 10 5 x x 5 5 x 0 5 x x x x x x
23 Lasse Brincner Värends Hsk 35 0 5 0 0 5 10 x x 0 0 10 5 x x x x x
23 Ronny Lundberg Lanternan B.c 35 x 0 0 0 x 0 5 5 10 5 0 10 x x x x x
29 Bengt Andersson Växjö Hsk 30 10 x 0 0 5 x 5 x 5 x 5 0 x x x x x
30 Bernt Olsson Jämjö Hsk 25 0 10 0 5 x x 5 5 x 0 0 0 x x x x x
30 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 25 0 5 0 5 x x 5 0 x 0 10 x x x x x x
30 Dan Madayang Korpen Åseda 25 x x x x x x 0 x 0 5 20 0 x x x x x
30 Berndt Pettersson Lanternan B.c 25 0 5 5 10 x 0 0 0 0 0 0 5 x x x x x
30 Carina Gneupel Sibbamåla IF 25 0 0 0 10 x x 0 10 x 0 x 5 x x x x x
30 Peter Edlund Dynapac Hsk 25 x 0 10 x x 0 0 5 x x 5 5 x x x x x
36 Leif Ahlex Lessebo Hsk 20 x x 10 10 x x x x x x x x x x x x x
36 Lukas Bern Dynapac Hsk 20 0 0 5 5 x x 5 5 x 0 0 0 x x x x x
36 Christian Balsiger Värends Hsk 20 5 5 5 0 x x x x x 5 x x x x x x x
36 Marcus Karlsson Jämjö Hsk 20 x 0 0 0 x x 0 5 10 5 0 0 x x x x x
36 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 20 0 0 0 5 x x 0 5 5 0 0 5 x x x x x
41 Maire Johansson Växjö Hsk 15 5 5 5 0 0 x 0 x 0 0 0 0 x x x x x
41 Stephan Gervide Korpen Nybro 15 x x 5 10 x x x x x 0 x x x x x x x
41 Alf Svensson Korpen Åseda 15 10 0 0 0 0 x 5 x x 0 0 0 x x x x x
41 Leif Sundahl Carlscrona 15 0 10 0 0 x x 5 0 0 0 0 0 x x x x x
41 Fredrik Lundin Lanternan B.c 15 x 5 x x x x 10 x x x x x x x x x x
41 Mikael Bodi Växjö Hsk 15 0 0 5 0 5 x 0 x 5 0 0 0 x x x x x
41 Hans Johansson Tingsryd Hsc 15 x x x x x x x x 15 0 x x x x x x x
41 Louise Tollstam Dynapac Hsk 15 x 5 0 5 x x 0 5 x x 0 x x x x x x
41 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 15 x x 0 5 x x 0 10 x x x x x x x x x
41 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 15 x x x 5 x x x x x 10 0 x x x x x x
41 Kerstin Svensson Växjö Hsk 15 5 0 0 5 x 0 0 x 0 0 5 0 x x x x x
41 Bela Bodi Växjö Hsk 15 x x x x 0 x 0 x 5 5 5 0 x x x x x
41 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 15 x 0 0 0 x x 0 5 5 0 0 5 x x x x x
41 Jan Petersson Lanternan B.c 15 x 0 0 0 x x 0 0 x 10 0 5 x x x x x
41 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 15 0 x x 0 x x 0 5 x x 5 5 x x x x x
41 Paul Karlsson Lessebo Hsk 15 x x 0 0 x x x x x x x 15 x x x x x
57 Martin Antic Värends Hsk 10 0 5 5 0 x x x x 0 0 x x x x x x x
57 Bo Fransson Lessebo Hsk 10 x x 10 0 x x x x x x x 0 x x x x x
57 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 10 0 x x x 0 x 10 x x 0 x 0 x x x x x
57 Christer Brincner Värends Hsk 10 0 x 0 0 x 5 x x 5 x x 0 x x x x x
57 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 10 x 0 5 0 x x 0 5 0 x x 0 x x x x x
57 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 10 x 0 0 0 5 x 0 x 0 5 0 0 x x x x x
57 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 10 x 5 0 0 x x 0 0 x 0 5 0 x x x x x
57 Armin Sisic Värends Hsk 10 0 x x x x x x x x x 10 x x x x x x
57 Jim Rådström Jämjö Hsk 10 x x x x x x 5 0 x x 0 5 x x x x x
57 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 10 x x x x 0 x x x 5 0 x 5 x x x x x
67 Göran Persson Dynapac Hsk 5 5 0 0 x x x 0 0 0 x 0 0 x x x x x
67 Åke Bergqvist Tingsryd Hsc 5 5 x x 0 x x x x 0 0 x 0 x x x x x
67 Elin Olsson Dynapac Hsk 5 x 5 0 0 x x 0 x x x 0 x x x x x x
67 Roy Johansson Lanternan B.c 5 x 5 x x x x x x x x x x x x x x x
67 Mattias Olsson Dynapac Hsk 5 x 0 5 x x x x x x x x x x x x x x
67 Kasper Sjöberg Team Sketnabäck 5 x x 5 0 x x x x x x x x x x x x x
67 Martin Björklund Sketnabäck 5 x x 5 x x x x x x x x x x x x x x
67 Rickard Holgersson Team Sketnabäck 5 x x 0 5 x x x x x x x x x x x x x
67 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 5 0 x 0 5 0 0 0 x x 0 x 0 x x x x x
67 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 5 0 0 0 5 x x x 0 x 0 x 0 x x x x x
67 Ulrika Rydell Värends Hsk 5 0 x 0 5 x x x x x x x 0 x x x x x
67 Eva Åkesson Lanternan B.c 5 x x x 5 x x 0 x x x x x x x x x x
67 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 5 x x x x x 5 x x x x x x x x x x x
67 Magnus Stenberg HSK Tingzås 5 x x x x x 5 x x x x x x x x x x x
67 Thomas Dahl Växjö Hsk 5 x 0 x x 0 x 5 x 0 0 0 0 x x x x x
67 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 5 x x x x 0 x x x 5 0 x 0 x x x x x
67 Krister Nygren Korpen Åseda 5 x x x x 0 x x x 5 x x x x x x x x
67 Jerry Viksten Korpen Åseda 5 x x x x 0 x x x 5 x x x x x x x x
67 Arne Nygren Korpen Åseda 5 x x x x 0 x x x 5 x x x x x x x x
67 Clara Larsson Värends Hsk 5 0 0 0 0 0 x x x 5 0 x 0 x x x x x
67 Anders Karlsson Värends Hsk 5 0 0 0 0 x 0 x x 5 0 x x x x x x x
67 Johan Karlsson Korpen Åseda 5 x x x x x x x x 5 x x x x x x x x
67 Bertil Westergren Växjö Hsk 5 x x x x x x x x 5 x x x x x x x x
67 Bo Trulsson Korpen Åseda 5 x x x x x x x x 5 0 x x x x x x x
67 Stefan Olofsson Korpen Nybro 5 x x x 0 0 x x x x 5 0 0 x x x x x
67 Towe Danielsson Korpen Nybro 5 x x x x x x x x x 5 x x x x x x x
67 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 5 x x x 0 x x x x x 0 5 x x x x x x
67 Sune Olsson Korpen Nybro 5 0 x 0 0 x x 0 x 0 0 5 0 x x x x x
67 Roland Sjöstrand HSK Tingzås 5 0 0 0 0 x 0 0 x 0 0 5 0 x x x x x
67 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 5 x x 0 x x x x x x x x 5 x x x x x
67 Lasse Nilsson Värends Hsk 5 0 x x x x x x x x 0 x 5 x x x x x
67 Alf Johansson Värends Hsk 5 0 0 0 0 0 x x x 0 x x 5 x x x x x
99 Tommy Svensson Värends Hsk 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x x x
99 Jonathan Rådström Jämjö Hsk 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x x x
99 Allan Persson Tingsryd Hsc 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x x x
99 Robert Lermalm Jämjö Hsk 0 x x x x x x x x x x 0 x x x x x x
99 Neo Rådström Jämjö Hsk 0 x x x x x x x x x x 0 0 x x x x x
99 Kerstin Magnusson Växjö Hsk 0 x x x x x x x x x x 0 0 x x x x x
99 Kjell Rydh Korpen Nybro 0 x x x x x x x x x 0 x x x x x x x
99 Karin Gullbrand Tingsryd Hsc 0 x x x x x x x x x 0 0 0 x x x x x
99 Lennart Karlsson Lanternan B.c 0 x x x x x x x x x 0 0 x x x x x x
99 Helen Andersson Carlscrona 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x x x
99 Henry Johansson Korpen Åseda 0 x x x x x x x x 0 x x x x x x x x
99 Mathias Karlberg Jämjö Hsk 0 x x x x x x 0 x x 0 x x x x x x x
99 Idah Strandberg Jämjö Hsk 0 x x x x x x 0 x x x 0 0 x x x x x
99 Hannah Karlberg Jämjö Hsk 0 x x x x x x 0 0 x 0 0 x x x x x x
99 Ida Johansson Jämjö Hsk 0 x x x x x x 0 0 x x x x x x x x x
99 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 0 x x x x x x 0 x x x 0 x x x x x x
99 Anders Alriksson Dynapac Hsk 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x
99 Albin Larsson Sibbamåla IF 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x
99 Elin Edlund Dynapac Hsk 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x
99 Lisbeth Blihd Lanternan B.c 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x
99 Göran Brincner Värends Hsk 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Anna Stenberg HSK Tingzås 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Sanne Bergman Boge Sels 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Per-Åke Södergren Cementa IF 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Bill Bergman Boge Sels 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Klas-Åke Lindström HSK Tingzås 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Sofie Laholm Laholm 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Rebecka Hulten Holmsjö Youngster 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Ola Holgersson Holmsjö Youngster 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Lovisa Marlowe Team Vitviken 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Jörgen Laholm Laholm 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 John Norrby Team Vitviken 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Johanna Olausson Holmsjö Youngster 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Jan Näslund Team Vitviken 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Ivar Lindstedt Cementa IF 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Gunnar Norrby Team Vitviken 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Ewa Sandelius Boge Sels 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Bert-Åke Sandelius Boge Sels 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Anne-Lie Laholm Laholm 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
99 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 0 x x x x 0 x 0 x x x x x x x x x x
99 Kent Vikström Växjö Hsk 0 x x x x 0 x x x x x x x x x x x x
99 Oscar Stener Alvesta Hsk 0 x x x x 0 x x x x 0 x 0 x x x x x
99 Kerstin Petersen Växjö Hsk 0 x x x x 0 x x x x x x x x x x x x
99 Judith Karlsson Växjö Hsk 0 x x x x 0 x x x x x x x x x x x x
99 Richard Åberg Alvesta Hsk 0 x x x x 0 x 0 x x x x x x x x x x
99 Linus Israelsson Sibbamåla IF 0 x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
99 Julius Gneupel Sibbamåla IF 0 x x x 0 x 0 0 0 x x x x x x x x x
99 Ingegärd Holmqvist Lanternan B.c 0 x x x 0 x x x 0 0 x x x x x x x x
99 Filip Thomsson Sibbamåla IF 0 x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
99 Elias Thomsson Sibbamåla IF 0 x x x 0 x x 0 x x x x x x x x x x
99 Johannes Engkvist Alvesta Hsk 0 x x 0 0 0 0 x x x x x x x x x x x
99 Maria Andersson Team Småland Hsk 0 x x 0 0 x x 0 x x 0 x 0 x x x x x
99 Risto Selming Korpen Nybro 0 x x 0 0 x x x x x 0 x x x x x x x
99 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 0 x x 0 0 x x x x x x x x x x x x x
99 Jonas Klarström Team Småland Hsk 0 x x 0 0 x x 0 x x 0 x 0 x x x x x
99 Andreas Holmberg Jämjö Hsk 0 x x 0 x x x x x x x x x x x x x x
99 Kjell Åkesson Lanternan B.c 0 x 0 0 0 x x 0 x x x x x x x x x x
99 Mimmi Hansson Korpen Nybro 0 x 0 0 0 x x x x x x x x x x x x x
99 Börje Carlsson Korpen Åseda 0 x 0 x x 0 x x x x x x x x x x x x
99 Ulrich Hofer Lanternan B.c 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x x
99 Morgan Atle Dynapac Hsk 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x x
99 Iréne Petersson Lanternan B.c 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x x
99 Arne Blihd Lanternan B.c 0 x 0 x x x x 0 x x x x x x x x x x
99 Per Blihd Niklassons Glas 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x x
99 Mikaela Haraldsson Niklassons Glas 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x x
99 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 0 x 0 x x x x x 0 x 0 x x x x x x x
99 Ronnie Pettersson Växjö Hsk 0 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x x
99 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 0 0 0 0 0 x x 0 0 x 0 0 0 x x x x x
99 Rolf Johannesson Värends Hsk 0 0 x x x x x x x x x x 0 x x x x x
99 Anne-Marie Larsson Tingsryd Hsc 0 0 x x 0 x x x x 0 0 x 0 x x x x x
99 Andreas Collin HSK Tingzås 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
99 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 0 0 0 x 0 x x x x 0 0 x 0 x x x x x
99 Nathalie Sundahl Carlscrona 0 0 0 0 0 x x 0 x 0 0 0 0 x x x x x
99 Susanne Andersson Team Småland Hsk 0 0 x x x x x 0 x x x x 0 x x x x x
99 Solveig Brincner Värends Hsk 0 0 x 0 0 0 0 x x x x x x x x x x x
99 Ulrika Strandahl Växjö Hsk 0 0 0 x 0 0 x 0 x 0 x 0 0 x x x x x
99 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 0 0 0 x x x x x x 0 0 x 0 x x x x x
99 Michael Karlsson HSK Tingzås 0 0 x x x x x x x x 0 x 0 x x x x x
99 Lars-Erik Green Team Småland Hsk 0 0 x x x x x 0 x x x x 0 x x x x x
99 Kevin Rydell Värends Hsk 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
99 Hans Johansson Korpen Nybro 0 0 0 0 0 0 x x x 0 0 x 0 x x x x x
99 Gunnel Karlsson HSK Tingzås 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
99 Emil Pettersson Lanternan B.c 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se